TJ FS Napajedla "B" - FC Slovácká Sparta Spytihněv 2:0

Sestava: Kočenda, Škarek, M.Holomek, L.Machač, Gabrhelík, Kopecký, Foltýn, M.Foral, Kurzer (C), Brauner, Matoušek.

Připraveni: P.Koutník, Vondráček, Bičan, Vojtášek, V. Machač, Novysedlák.

Trenér: Bůžek.

Komentář Geriho Kurzera:

Třetí kolo a třetí derby v řadě, v tradičním hracím čase 10:15 jako na Žižkově, se po zimní pauze konečně na domácí půdě představilo naše Béčko!

Počasí připomínalo spíše podzimní než jarní část sezony, ale i přes nevlídné počasí doprovázené krutým severním větrem, si na tribunu našlo cestu hodně fanoušků. Pohotově zareagoval provozovatel bufetu Tomáš, který stáhl chlazení na polovinu a přítomní fans tak nemuseli chodit s pivem na špilce jako s nanukem. Komu byla, ale největší zima byl náš brankář Filda Kočenda, na kterého v prvním poločase nepustila precizní domácí obrana z hola nic. Z dálky tak v klidu sledoval jak jeho spoluhráči zavírají  Spytihněv pod pověstný ofenzivní napajedelský zámek! Bohužel série rohů a několika šancí nekončí ani jednou brankou. Béčko je jednoznačně lepší ale trápí se v koncovce. Na hřišti se přiostřuje, mladý nezkušený rozhodčí Rada si neví rady a rozdává jednu žlutou kartu za druhou. Domácí hráči plní křivdy, kdy sudí neuděluje za stejné prohřešky stejné karetní tresty, počastují zmateného sudího nevybíravými výrazy a ten zase oplácí žlutým kartonkem. Poločasové resumé 0:0. Zápas dobrý, ale diváci chtějí vidět i koření fotbalu a to góly! Ve druhém poločase jde napajedelská sestava tomu pověstnému štěstíčku znovu naproti, ale opět naráží nervozním zakončením a špatným řešením finální fáze v šestnáctce soupeře. Na druhé straně se do vápna dostává agilní Krejčík, naštěstí chirurgicky přesným skluzem i za cenu vlastní sebedestrukce zasahuje výborně Lukáš Kopecký!  Když už to vypadá, že se zrodí bezbranková remíza, vytahuje trenér Radim Bůžek z lavičky žolíka Patrika Koutníka! Patrik se po šesti minutách na hřišti staví k přímému kopu na bránu hostů. Brankář Valenta si bohužel pro Spytihněv postaví zeď jako zedník v prvním ročníku učení a Páťa kopem přes trestá! Domácí tribuna jásá! 86. minuta 1:0! Na světelné tabuli už svítí 90. minuta, ale Fatra stále útočí, rychlá a přesná kolmice Dominika Vondráčka posílá na steč opět Patrika Koutníka, který v úniku z pravé strany svižnou a křižnou střelou překonává Valentu podruhé 2:0! "Veni Vidi Vici" v překladu "Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem". Jiná fráze mě ani nenapadá při pohledu na střelce dvou branek, který během deseti minut na hřišti popravil Spytihněv! Výborně odehraný a odbojovaný zápas od domácích borců, sice s modřinama, ale je to derby a 3 body jsou doma!!!

Datum vložení: 23. 4. 2024 7:57
Datum poslední aktualizace: 23. 4. 2024 8:04
Autor: Kryštof Saibert